Ako získaš klientov
z Facebooku

Ako získaš klientov
z Facebooku

Autoposter Click
Nemáš čas čítať celý článok? Zašleme ti ho v pdf.
Peter,
Digital Marketing 


Kde mám hľadať klientov? ... Ako ich mám osloviť? 

Znie Ti to povedome?  Ja som tiež zápasil s rovnakým problémom:
Kde nájsť klientov?
Ako ich osloviť? 
Ako zaujať?
A aby to nezaberalo veľa času a nebolo drahé?

Na sociálnych sieťach a zvlášť na Facebooku sa denne pohybujú milióny ľudí.

Ako to využiť?

Facebook je obrovská platforma a poskytuje mnoho možností pre podporu biznisu.
Tu je niekoľko jednoduchých stratégií, ktoré som vyskúšal, dajú sa realizovať okamžite, prinášajú rýchle výsledky a sú takmer zadarmo. Nechaj sa inšpirovať.

Ako začať z nuly?

Ako začať, keď nemám žiadne publikum, žiaden email kontakt, a len pár priateľov na Facebooku?

Na začiatku si ujasni stratégiu:

Čo je tvojím cieľom?

- Náhodne získavať pár klientov  /jednoduchšia cesta/
- Pravidelne získavať klientov a objemy neustále zvyšovať /dlhšia cesta/

Čo je tvojím cieľom?

Chceš náhodne získavať klientov? 
"Využi Facebook skupiny"

1/ Publikuj do Facebook skupín

- Začni publikovať do Facebook skupín, výsledky sa rýchle dostavia. Facebook skupiny sú hotové biznis segmenty. Vieš sa zacieliť na ten segment, o ktorý máš záujem.

V skupinách môže byť sústredené veľké množstvo ľudí a tak nemusíš strácať čas dlhodobým budovaním vlastného publika. Napríklad ak publikuješ do 30 skupín denne a priemerný počet členov v skupine je 500, každý deň môžeš svojimi príspevkami osloviť 15 tisíc ľudí vo svojom segmente. Ak by si to chcel dosiahnuť na svojej fanpage, bude to trvať mesiace, kým si vytvoríš také publikum. 

- Využi viac profilov a znásob svoju aktivitu. Kvantita robí výsledky. Publikovať každý deň do 30, alebo 90 skupín je náročné. Využi preto aplikácie a automatizuj celý proces, aby ťa to neprestalo baviť. 

Nevýhody?
Publikovanie do skupín má aj svoje nevýhody. Najväčšou nevýhodou je časová náročnosť pri manuálnom zadávaní príspevkov. Môžeš si to však zjednodušiť a všetko automatizovať. Pozri, ako na to>  
Auto poster Click publikuj
Pozor!
Treba si dávať pozor na počet publikovaných príspevkov. Facebook znížil hranicu pre množstvo príspevkov, ktoré môžeš publikovať. Treba začať s malým počtom príspevkov a postupne zvyšovať. Výsledný limit odporúčam max. do 50 skupín denne na jeden profil. Ideálne do 30 skupín.

Napriek niektorým nevýhodám je publikovanie do Facebook skupín jedna z najjednoduchších stratégií ako okamžite a z nuly naštartovať biznis na Facebooku. A je zadarmo. Ak začneš dnes, už zajtra môžeš mať prvé výsledky.

Facebook skupiny vytvárajú hotové biznis segmenty

2/ Publikuj pravidelne, koľko sa len dá

Stretávam sa s tým, že niekto publikuje do skupín, ale výsledky neprichádzajú
Iný zasa prezentuje, že má obrovské úspechy a zarába tisíce euro mesačne.

Prečo je to tak?

Pretože ten prvý uvažuje v malom rozsahu. Má pocit, že ak osloví 5 ľudí so svojím produktom, mal by automaticky získať niekoľkých klientov. Bohužiaľ, takto to nefunguje.

Ten druhý vie, že na to, aby získal aspoň jedného klienta, musí získať minimálne 20 email kontaktov /pre opakovanú komunikáciu/ a na to, aby ich získal, musí osloviť možno aj sto ľudí. Sústredí sa teda na kvantitu oslovenia. Na získanie maximálnej návštevnosti na svoju stránku. Využije všetky aplikácie a možnosti, ktoré sú k dispozíci a ktoré mu to uľahčia a systematicky buduje a rozširuje svoj biznis. Výsledkom sú potom tisíce eur na bankovom účte.

Kľučom k úspechu je kvantita v kombinácii s kvalitou. Online marketing je o masovosti. Publikovať príspevky do 5 skupín denne, neprinesie takmer žiadne výsledky. Treba osloviť maximálny počet ľudí /nie stovky, ale tisíce, ideálne desaťtisíce/ vo Facebook skupinách. A zaujať ich kvalitným obsahom

Autoposter-publikovanie
Kvantita je nevyhnutná pre dosahovanie výsledkov

3/ Top-uj príspevky v skupinách

Topovanie  je jednoduchý spôsob, ako svoj starší príspevok v skupine dostať znovu na prvé miesto, aby ho videlo čo najviac ľudí.

Publikované príspevky v skupine majú krátku životnosť. Aby si nemusel neustále publikovať nové príspevky do tej istej skupiny /a tak si znižoval limit akceptovaný Facebookom/, jednoduchšie je svoj starší príspevok znovu dostať na prvé miesto.

Technika je jednoduchá: K svojmu starému príspevku pridáš komentár a príspevok sa dostane znovu na prvé miesto v skupine. Komentárom len doplníš informácie už publikované. Alebo môžeš svoj komentár hneď vymazať a príspevok bude bez komentára, ale stále sa dostane na prvé miesto v skupine. Je to jednoduché a získaš tým omnoho viac zhliadnutí.

Nevýhody?
Nevýhodou je opäť časová náročnosť pri manuálnom zadávaní komentárov. Môžeš si to však zjednodušiť a všetko automatizovať. V aplikácii Autoposter Click je to jednoduché a rýchle>

Topovanie znovu vráti tvoj starý príspevok na prvé miesto

Chceš pravidelne získavať klientov? 
"Vytvor si vlastné publikum"

Nespoliehaj sa len na Facebook skupiny, začni si vytvárať vlastné publikum. Vlastné publikum je tvoj supermarket klientov. Kedykoľvek môžeš prísť a vybrať si koľko klientov chceš.
Vlastné publikum prináša omnoho lepšie biznis výsledky, ako len publikovanie do skupín, pretože si vytváraš s vlastným publikom dlhodobý vzťah. Čím intenzívnejší vzťah /horúci/, tým viac predávaš. A opakovane.

Využi skupiny vo svojom segmente, získavaj z nich priateľov a rozširuj svoje publikum. Publikum si nevytváraj náhodne, ale zameraj sa na jeden biznis segment, ktorý ťa zaujíma. Publikuj kvalitné príspevky, ktoré inšpirujú. Ak nemáš vlastné príspevky, využi príspevky z rôznych blogov vo svojom segmente, je ich neúrekom. Ak sa zaoberáš biznisom, môžeš využiť náš blog> a zdielať všetko, čo na ňom nájdeš. A všetko automatizuj, aby si sa nenarobil.

Vlastné publikum je tvoj supermarket klientov. Kedykoľvek môžeš prísť a vybrať si koľko klientov chceš. A bez platenia.

1/ Získavaj priateľov, followerov a fanúšikov v skupinách

Vytvorenie vlastného publika trvá dlhší čas. Ako to urýchliť?

Využi Facebook skupiny v tvojom segmente a pozvi členov skupiny, aby sa stali tvojimi priateľmi, followermi, alebo fanúšikmi. Výhodou je, že si rýchlo vytvoríš dobre segmentované publikum.

Publikum si môžeš vytvárať na profile, fanpage, alebo si môžeš vytvárať email databázu.

- Profil je určený na súkromné aktivity, ale môžeš na ňom v rozumnej miere publikovať aj svoj biznis. Na profile máš omnoho väčší dosah svojich príspevkov, ale si limitovaný počtom priateľov. Pri followeroch je počet neobmedzený.

- Fanpage je určená na biznis, máš k dispozícii výkonnejšie funkcie, ale aj omnoho nižší dosah príspevkov. Môžeš to vyriešiť vytvorením skupiny pre svojich fanúšikov. Fanpage sa budem venovať podrobnejšie v jednom z ďalších príspevkov.

Vlastné publikum prináša dlhodobo lepšie výsledky

2/ Publikuj kvalitu! Ale čo to je?

Ak si chceš vybudovať vlastné publikum, je dôležité mať predstavu o obsahovej stratégii.

Čo publikovať? Humorné videá s domácimi miláčikmi? To asi biznisu veľmi nepomôže /aj keď to môže získať odozvu/.

Obsahová stratégia súvisí s tým, aké publikum chceš vytvoriť a čo má publikum od teba očakávať. Ak to má prinášať biznis výsledky, musí to byť prepojené s tvojím biznisom /žiadne mačky a psy/. Pozor, to neznamená ponúkať a predávať. To znamená inšpirovať, motivovať, vzdelávať...

Chceš budovať publikum tým, že budeš uverejňovať humorné príspevky s mačkami a psami, alebo zaujímavé myšlienky z tvojho biznisu, ktoré tvoje publikum obohatia a zohrejú na správnu nákupnú teplotu?

Ako vytvoriť dobre cielené obsahovú stratégiu?

Nie je to nič komplikované. Predstav si svojho typického klienta /najlepšie keď ho osobne poznáš/ a píš príspevky pre neho. Čo ho trápi? Aký problém rieši? Píš o problémoch, ktoré môžu tvojho typického klienta trápiť a ktoré súvisia s tvojím biznisom. Používaj otázky. Vzbudzuj zvedavosť. Ukáž mu cestu, ako problém vyriešiť. Aj vďaka tvojím poduktom.
Obsah je cesta k úspechu

Niekoľko tipov čo publikovať

1. Nepropaguj produkty a služby, je to nudné. Vo svojich príspevkoch inšpiruj, ukazuj riešenia na problémy, ktoré tvoje publikum rieši. Publikum nezaujímajú tvoje produkty, ale ako si môžu uľahčiť život, alebo vyriešiť nejaký svoj problém.

2. Nepredávaj cudzie produkty, buduj svoju značku, propaguj svoje myšlienky a ich užitočnosť. Z dlhodobého hľadiska je to omnoho výhodnejšie.

3. Nepredávaj hneď, buď trpezlivý. Príspevky využi len pre získanie pozornosti a záujmu. Následne záujemcu priveď na vlastnú stránku a získaj email kontakt pre opakovanú komunikáciu.

Prečo je výhodnejšie propagovať svoju značku, svoje myšlienky a nie hotové produkty?

Produkty prichádzajú a odchádzajú. Ak budeš propagovať jeden týždeň jeden produkt a druhý týždeň niečo iné, tvoja dôveryhodnosť bude nízka a tvoja publikum sa rozpadne. Ak však budeš kontinuálne propagovať jednu ucelenú strategickú myšlienku /napríklad ak si výživový poradca propaguješ zdravý životný štýl a všetko čo k tomu patrí/ je jedno o akých produktoch budeš hovoriť, všetko smeruje k jednému cieľu a jednotlivé produkty sú len nástrojom, ktoré vedú k tomu cieľu. To ti umožní pružne meniť a obmieňať svoje portfólio prirodzene, bez toho aby to pôsobilo na tvoje publikum negatívne.

Preto je ideálne hneď na začiatku si ujasniť, akú značku, myšlienku, stratégiu budeš budovať a potom v tom vytrvať.

Nepredávaj cudzie produkty, ale seba

Záver

Je mnoho spôsobov, ako využívať Facebook pre biznis. Toto je len niekoľko príkladov ktoré sa dajú použiť. Ideálne je využiť maximum z jednotlivých možností, ktoré Facebook poskytuje a skombinovať všetko do jednej ucelenej stratégie.

A čo Facebook reklama? 
Facebook reklama je super, ale začni s ňou, až keď budeš mať vytvorenú kvalitnú stratégiu a otestovanú návratnosť vložených peňazí. Preto odporúčam začať s bezplatnými riešeniami:

1/ Vytvor si stránku a aktívne získavaj email kontakty. Email databáza je najväčšie bohatstvo na internete. Kontakty na Facebooku nevlastníš ty, ale Facebook. Kedykoľvek môžeš o ne prísť. Tvoju email databázu ale vlastníš ty.
Návštevnosť na stránku privádzaj z Facebook skupín, zo svojho profilu, alebo fanpage. Na začiatku sa nezameriavaj na predaj, ale na budovanie publika. Čím väčšie publikum, tým väčšie budúce predaje

2/ Nepredávaj hneď, ale zohrievaj svoje publikum na správnu nákupnú teplotu a predávaj až následne. Netlač, ale inšpiruj. Nepredávaj produkty, ale sny. Ukazuj výsledky, benefity, riešenia.

Už zajtra môžeš mať prvé výsledky, preto neváhaj a pusti sa do toho.

Začni ešte dnes...

Chceš si vytvoriť vlastný Generátor klientov z Facebooku, ale nevieš ako začať? Vyskúšaj Autoposter Click. Na pár klikov zautomatizuje publikovanie na Facebook. Privedie záujemcov pre tvoj biznis. Vygeneruje nových klientov. Bude pracovať aj keď budeš spať … a Ty môžeš v kľude relaxovať!
Vyskúšaj Autoposter
Zautomatizuje publikovanie na Facebook, vygeneruje klientov,
bude pracovať aj keď budeš spať...
Zdieľaj s priateľmi ...
Zdieľaj s priateľmi...
Aký maš názor na viaczdrojový príjem? S čím máš najväčšie problémy? Aké výsledky dosahuješ? Rád by som si prečítal tvoje skúsenosti a aj ťažkosti, napíš ich do komentára nižšie:
Zobraz komentáre ...

Komentár

Zatiaľ nikto nenapísal komentár, buď prvý!

Pridaj komentár